Planinski društvi Galicija in Žalec vabita na pohod

 Vransko – ČRETA – Vransko

v soboto, 19. 11. 2022

Odhod z osebnimi vozili: ob 8.00 izpred POŠ Trje ali zbor ob 8.30 na parkirišču pri pokopališču na Vranskem.

Z osebnimi vozili se bomo odpeljali do Vranskega (parkirišče pri pokopališču). Najprej nas bo pot vodila po asfaltirani cesti skozi Vransko do vasi Selo, kjer se prične gozdna pot. Po lahki razgibani poti, ki pa se vseskozi vzpenja, bomo po 1 uri in 40 minut hoje pripeli do planinskega doma na Čreti. Od tam se bomo povzpeli še do cerkve na vrhu, ki je oddaljena 10 minut. Po isti poti se bomo nato spustili v dolino.

Čas hoje: 4 ure (cca. 10 km, 650 višinskih metrov)

Hrana in pijača iz nahrbtnika. Možen nakup na koči na Čreti.

Oprema: pohodni čevlji, pohodne palice, oblačila primerna razmeram

Prijave: do četrtka, 17. 11. 2022

051 338 795 Gašper Florjanc, e-mail: gflorjanc@yahoo.com

Vabljeni!